Magdalena Żelezik

autor biogram dyplom

Cyferki

Cyferki to osiem krótkich historii o kobietach, które wbrew  normom społecznym, nierzadko z wielkim poświęceniem kształtowały oblicze informatyki oraz technologii kosmicznych. Projekt pokazuje sylwetki tych kobiet przez pryzmat ich odkryć, bardzo abstrakcyjnych i powszechnie mało znanych, które trzeba samodzielne odkrywać przeglądając książkę lub eksplorując stronę internetową. Jest w nich wiele wizualnych odniesień do techniki, a większość elementów została wykonana lub przetworzona przy pomocy języków programowania.

Wyspowisz – komiks interaktywny

Wyspowisz to komiks interaktywny opowiadający o losach świata tuż po jego stworzeniu na przykładzie starej słowiańskiej legendy. Czytelnik poznaje historię, podążając ścieżkami wybranych bohaterów. Wizualnie komiks nawiązuje do swojej tradycyjnej, papierowej formy, ale wprowadzony ruch i możliwość swobodnego eksplorowania go przez użytkownika tworzy nowy sposób prowadzenia narracji. Historię można dowolnie rozbudowywać, korzystając z bogatego uniwersum słowiańskich przekazów. Wyspowisz został zaprojektowany i zaprogramowany przez autorkę do czytania w przeglądarce internetowej.

(ur. 1992)
Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2011–2016) oraz na Wydziale Informatyki Polsko-Japońska Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (od 2016). Zajmuje się grafiką projektową i webdesignem. Prowadzi zajęcia z podstaw kodowania stron internetowych na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.