Małgorzata Szymakowska

autor biogram dyplom

Wystawa ma na celu przedstawienie przykładów charakteryzujących współczesny design i to co czyni go wyjątkowym. Na ekspozycji ukazane są między innymi produkty firm uhonorowanych międzynarodową nagrodą Red Dot: Design Team of the Year od 2002 do 2015 roku. Przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech.

Podjęłam ten temat, ponieważ interesuję się współczesnym designem oraz innowacjami technologicznymi. Podczas projektowania wystawy mogłam pogłębić wiedzę dotyczącą współczesnego wzornictwa przemysłowego a także zmierzyć się z wielkopowierzchniową przestrzenią wystawienniczą. Praca nad dyplomem nauczyła mnie, że design to nie tylko atrakcyjna forma, ale również metoda rozwiązywania problemów projektowych i czynienia tych rozwiązań prostymi w użyciu.

(ur. 1992)
Studia: Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (I stopnia 2011–2014; II stopnia 2014–2016) oraz L’École de design Nantes Atlantique (w ramach programu Erasmus+ jeden semestr w 2016 roku). Stypendium Rektora ASP dla najlepszych studentów (2013/14, 2014/15, 2015/16). Dziedziny działalności artystycznej: architektura wnętrz, sztuki plastyczne. Zatrudniona w pracowni architektury Trzop Architekci.